Loader

Pożyczka prywatna, pozabankowa bez BIK, KRD, BIG, ERIF, ZUS, US

Czym jest pożyczka bez BIK, KRD, BIG, ERIF, US?

Pożyczek bez BIK, KRD, BIG, ERIF (a w przypadku przedsiębiorców US i ZUS) udzielają tylko niektóre firmy. Są jednak pewne sposoby, jakie pozwalają na uzyskanie wsparcia nawet w przypadku osób, które nie mają pozytywnej historii w powyższych rejestrach.

Prywatne pożyczki pod zastaw działki, mieszkania, domu to wygodne rozwiązanie, które pozwala zdobyć środki finansowe w nagłych sytuacjach.

BIK, KRD, BIG, ERIF to rejestry, w których można znaleźć informacje o zadłużeniu. Firmy pożyczkowe często wykorzystują te bazy do zbadania zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Pożyczka bez BIK, KRD, BIG czy ERIF to zazwyczaj produkt finansowy oferowany przez podmioty, które nie weryfikują pożyczkobiorców w powyższych bazach lub traktują zawarte w nich zapisy „z przymrużeniem oka”. Może to być m.in. pożyczka pod zastaw nieruchomości (domu, mieszkania, działki).

Często pożyczki bez baz to pożyczki dla osób zadłużonych, bez zdolności kredytowej lub z innymi  zobowiązaniami. Weryfikacja pożyczkobiorcy w takich przypadkach ma łagodniejszą formę, a odsetek wniosków pożyczkowych bez pozytywnej oceny jest zdecydowanie niższy niż w przypadku kredytu bankowego czy pożyczki na tradycyjnych zasadach.

Plusy i minusy pożyczki bez BIK, KRD, BIG, ERIF, US

Plusem pożyczek bez baz z pewnością jest szybkość uzyskania środków pieniężnych. Również pożyczka pozabankowa pod zastaw nieruchomości umożliwia szybką wypłatę gotówki. Konieczne jest jedynie skompletowanie wymaganych dokumentów (np. numer księgi wieczystej nieruchomości, czasami wypis z rejestru gruntów) oraz wypełnienie wniosku.

Brak analizy BIK, KRD, BIG, ERIF (oraz zaświadczenia z US lub ZUS w przypadku firm) sprawia, że na wsparcie mogą liczyć osoby zadłużone, a nawet z zajęciem komorniczym lub egzekucyjnym. Prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości (mieszkania, domu, działki) może więc zostać udzielona osobom, które mają złą historię kredytową.

Minusem tego typu zobowiązań – tak jak i kredytu w banku czy pożyczki z weryfikacją w rejestrach – jest to, że każde opóźnienie w spłacie zazwyczaj skutkuje listownym lub telefonicznym przypominaniem o zaległościach oraz naliczeniem odsetek karnych za zwłokę.

Jak uzyskać pożyczkę bez BIK, KRD, BIG, ERIF, US?

Uzyskanie pożyczki bez BIK, KRD, BIG, ERIF (a w przypadku firm US czy ZUS) w przypadku niektórych pożyczkodawców może okazać się trudne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, przygotowaliśmy pożyczki pod zastaw mieszkania, domu, działki. W przypadku takiego produktu finansowego najważniejszy jest fakt posiadania nieruchomości znajdującej się na terenie Polski. Możliwe jest otrzymanie pomocy finansowej zarówno przez osoby prowadzące już od dłuższego czasu działalność, jak i te które dopiero planują jej rozpoczęcie. Wartość zobowiązania może natomiast wynieść nawet do 60% wartości nieruchomości.

Starając się o pożyczkę, należy wypełnić wniosek. W formularzu wystarczy podać swoje dane oraz podstawowe informacje o nieruchomości (m.in. numer księgi wieczystej wraz ze zdjęciami nieruchomości).

W razie wątpliwości w kwestii takiej jak pożyczki pozabankowe pod zastaw domu, mieszkania, działki, możesz skontaktować się z nami telefonicznie, za pomocą e-maila lub czatu. Chętnie służymy pomocą, indywidualnie rozpatrując każdy przypadek.

Masz więcej pytań? Zachęcamy do kontaktu.