Loader

Pożyczki pozabankowe dla firm – szybkie pożyczki dla przedsiębiorców

Obecnie wielu przedsiębiorców zmaga się z zatorami płatniczymi, czyli brakiem płatności od kontrahentów. Pożyczka pozabankowa dla firm to produkt finansowy, który skutecznie pomaga rozwiązać problemy związane z płynnością. Jak działają szybkie pożyczki dla przedsiębiorców? Kto może z nich skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. 

Pożyczki pozabankowe dla firm

Każdy, kto prowadził lub w dalszym ciągu prowadzi własną działalność gospodarczą, z pewnością wie, jak trudne jest to zadanie. Zatory płatnicze oraz trudna sytuacja finansowa często wymuszają na przedsiębiorcach zaciągnięcie kredytu gotówkowego lub obrotowego. Świetną alternatywą dla produktów bankowych jest pożyczka pozabankowa dla firm przez internet, które dla wielu mogą okazać się jedynym ratunkiem przed utratą płynności finansowej oraz zwolnieniem części pracowników. 

Pożyczka pozabankowa dla firm to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Do tych najważniejszych zaliczyć należy przede wszystkim wysoką przyznawalność, niskie oprocentowanie, elastyczne warunki spłaty, minimum formalności oraz krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową.

Do kogo są skierowane pożyczki pozabankowe dla firm?

 Aby otrzymać pożyczkę, wnioskodawca powinien mieć zarejestrowaną działalność w CEiDG bądź w KRS. Warto zaznaczyć tutaj, że forma prowadzonej działalności nie jest odgórnie określona, może to być np. spółka cywilna, spółka z o.o. lub działalność jednoosobowa. Z usług prywatnej firmy pożyczkowej skorzystać mogą zarówno przedsiębiorcy, który w danej branży działają już od kilku lat, jak i podmioty, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z prowadzeniem własnego biznesu. Wniosek o pożyczkę można złożyć w dniu zarejestrowania działalności, warunkiem, jaki należy w tym przypadku spełnić to posiadanie biznesplanu oraz planu na spłatę zaciągniętego zobowiązania. 

Szybka pożyczka dla przedsiębiorców bez BIK i BIG – czy to możliwe?

Badanie zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy oraz jego weryfikacja w bazach takich jak BIK, BIG czy KRD to w dzisiejszych czasach standard. Niestety posiadanie złej historii kredytowej przekreśla szansę na otrzymanie dodatkowego wsparcia finansowego. Firmy pożyczkowe w przeciwieństwie do instytucji bankowych nie są zobowiązane do sprawdzania w bazach Biura Informacji Kredytowej klientów ubiegających się o pożyczkę. Jedną z takich firm jest PFP HERMES udzielająca pożyczek dla firm bez BIK-u, oferująca przejrzyste i atrakcyjne warunki umowy. 

Pożyczka pozabankowa dla firm a zaległości w ZUS i US

To, co z pewnością ucieszy każdego przedsiębiorcę to fakt, że posiadanie zaległości w opłacaniu składek ZUS lub zaległości podatkowych w Urzędzie Skarbowym, nie przekreśla szansy na otrzymanie pożyczki pod zastaw nieruchomości. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że zaległości te zostaną spłacone z kwoty pożyczki. Dlatego też niezwykle istotne jest ustalenie dokładnej sumy tych zobowiązań - zarówno kwoty głównej, jak i odsetek.

Pożyczki dla firm – jakie dokumenty są wymagane?

Proces wnioskowania o szybką pożyczkę pozabankową dla firm jest bardzo prosty, składa się on zaledwie z kilku etapów. W pierwszej kolejności należy wypełnić wniosek dostępny na stronie online PFP HERMES, a wstępną decyzję otrzymasz już po 12 godzinach od złożenia wniosku. W przypadku pożyczek pozabankowych dla firm podstawę do jego rozpatrzenia stanowi oczywiście numer NIP prowadzonej działalności gospodarczej. Pożyczkobiorca może poprosić wnioskodawcę o udzielenie dodatkowych informacji dotyczących adresu firmy, podanie numeru REGON, okazanie zeznań podatkowych.

Podsumowując, szybkie pożyczki pozabankowe dla firm, to dobre rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy spotkali się z odmową udzielenie kredytu przez bank. Pozyskane w ten sposób pieniądze można wykorzystać na dowolny cel – bieżące wydatki i zaległości w ZUS lub US czy pokrycie kosztów zaplanowanych inwestycji. 
 

Chcesz wiedzieć więcej zadzwoń! 50 777 17 17, napisz: biuro@pfphermes.pl