Loader

Jak wziąć prywatną pożyczkę pod zastaw mieszkania?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości to produkt finansowy, którego podstawowym zabezpieczeniem jest ustanowienie hipoteki na konkretnej nieruchomości. To rozwiązanie, po które sięgają osoby niemogące uzyskać wsparcia finansowego w inny sposób. Prywatne pożyczki pod zastaw mieszkania (a także domu czy działki) są w pełni bezpieczne – wystarczy, że zaufasz odpowiedniej firmie – Hermes Powszechny Fundusz Pożyczkowy.

Pożyczka pozabankowa pod zastaw nieruchomości – co to jest?

Czasami zdarza się taki moment w życiu, że nagle potrzebujemy pieniędzy. Niestety, może okazać się, że banki, a także firmy pozabankowe odmawiają udzielenia wsparcia finansowego. Najczęściej jest to wynik niskiej zdolności lub też negatywnej historii kredytowej. Alternatywą dla tego typu produktów finansowych są prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Pożyczka pod zastaw mieszkania to sposób na pozyskanie pieniędzy w nagłych przypadkach. Jej wartość może wynieść do 60% wartości mieszkania lub 50% wartości innej nieruchomości. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać zarówno osoby, które prowadzą działalność od dłuższego czasu lub dopiero ją założyły.

Formalności w przypadku pożyczki pod zastaw mieszkania są ograniczone do minimum. Środki finansowe można zatem uzyskać szybciej i bez zbędnego stresu. Co więcej, otrzymane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel.

Jak wziąć pożyczkę pod zastaw mieszkania – krok po kroku

Zaciągnięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości (mieszkania, a także domu lub działki) jest bardzo proste. Oto krok po kroku, w jaki sposób można uzyskać wsparcie.

  1. Możesz skontaktować się z nami w wygodny dla Ciebie sposób. Telefonicznie (50 777 17 17), e-mailowo (biuro@pfphermes.pl), poprzez czat dostępny na stronie internetowej lub internetowo, wysyłając swój wniosek.
  2. Należy przesłać aktualne zdjęcia nieruchomości wraz z numerem księgi wieczystej. Wówczas będziemy w stanie przedstawić ofertę pożyczki pod zastaw mieszkania (czy też domu lub działki).
  3. Po zapoznaniu się z ofertą, gdy spełni ona Twoje oczekiwania, należy przesłać skanem na nasz e-mail dokumenty. Wykaz dokumentów będzie określony w ofercie.
  4. Teraz kolej na nas. Na podstawie przesłanych dokumentów przygotujemy umowę pożyczki. Otrzymasz ją na swój adres e-mail, aby zapoznać się ze wszystkimi szczegółami.
  5. Po Twojej akceptacji pozostaje nam umówić dogodny dla Ciebie termin podpisania umowy u notariusza.
  6. Po podpisaniu umowy u notariusza środki pieniężne zostaną wypłacone bezpośrednio na wskazany przez Ciebie numer rachunku bankowego.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – czy to bezpieczne?

Prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania (a także domu lub działki) to w pełni bezpieczne rozwiązanie. Należy pamiętać o tym, że:

  • ustanowienie zabezpieczenia spłaty zobowiązania w formie hipoteki na nieruchomości jest działaniem zgodnym z prawem (regulują to m.in. zapisy Kodeksu cywilnego),
  • terminowe spłacanie rat zobowiązania sprawia, że pożyczkodawca nie może dochodzić swoich praw do zastawionej nieruchomości,
  • po spłacie zobowiązania wpis o hipotece z księgi wieczystej zostaje wykreślony.

Jak więc możesz zauważyć, otrzymanie prywatnej pożyczki pod zastaw mieszkania, jest proste. Co więcej, nie tylko proste, ale przede wszystkim bezpiecznie. W razie jakichkolwiek pytań możesz skontaktować się z nami – postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości oraz odpowiedzieć na każde pytanie.

Masz więcej pytań? Zachęcamy do kontaktu.