Loader

Czy pożyczka hipoteczna dla firm pod zastaw nieruchomości jest bezpieczna?

Brak zdolności kredytowej? Niekorzystna historia kredytowa? Inne zobowiązania? Nagłe wydatki? Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości (mieszkania, domu, działki) dla firm. Wiele osób prowadzących działalność zastanawia się, czy taki produkt finansowy jest bezpieczny. Postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości.

Pożyczka pozabankowa pod zastaw nieruchomości dla firm – czy jest bezpieczna?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości (mieszkania, domu, działki) dla firm zazwyczaj odznaczają się niższą ratą wynikającą z mniejszych kosztów łącznych niż w przypadku pożyczki bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Dodatkowo takie rozwiązanie finansowe oferuje również dużo wyższą wysokość wsparcia dla przesiębiorców.

Prywatne pożyczki pod zastaw mieszkania, domu czy działki dla firm zawierane są przed notariuszem. Jest to urzędnik państwowy, który gwarantuje swoim podpisem zgodność zapisów zawartych w umowie z przepisami obowiązującego prawa. Warto wspomnieć, że zabezpieczeniem spłaty zobowiązania jest hipoteką na nieruchomości, która jest ścicśle uregulowana przepisami prawa.

Wpis hipoteki do księgi wieczystej jest popularnie stosowanym zabezpieczeniem zarówno pożyczek, jak i kredytów. Nie jest to praktyka stosowane wyłącznie przez prywatnych pożyczkobiorców, ale także przez banki i inne instytucje finansowe.

Firma, która terminowo spłaca swoje zobowiązanie, nie ma żadnych powodów do zmartwień. Pożyczkodawca nie będzie dochodził swoich praw do nieruchomości, jeżeli raty pożyczki pod zastaw domu, mieszkania czy działki będą uiszczane regularnie.

Po uregulowaniu całej kwoty zobowiązania wpis hipoteki zostaje wykreślony z księgi wieczystej. W Polsce z tego typu rozwiązania korzystają tysiące polskich przedsiębiorców, którzy dzięki terminowej spłacie pożyczki, uwalniają swoją nieruchomość spod zastawu.

Pożyczki pozabankowe pod zastaw działki, mieszkania lub domu muszą zostać zawarte na podstawie umowy. Klient może samodzielnie zagłębić się w zapisy umowy lub poprosić o pomoc w wyjaśnieniu kwestii niezrozumiałych dla siebie prawnikowi. Przejrzyste warunki umowy świadczą o wysokim poziomie bezpieczeństwa udzielanego zobowiązania. Służymy swoją pomocą na każdym etapie obsługi pożyczkobiorcy.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznie, e-mailowo lub poprzez czat na stronie w zakładce kontakt

Czy firma pożyczkowa może rozporządzać zastawioną nieruchomością?

Niektórym przedsiębiorcom sen z powiek spędza kwestia tego, czy pożyczkodawca będzie mógł rozporządzać nieruchomością, która została zastawiona. Nie ma powodów do zmartwień. Po udzieleniu pożyczki pod zastaw mieszkania, domu czy działki firma pożyczkowa nie może władać zastawioną nieruchomością. Pozostaje ona w rękach właściciela.

Czy można stracić zastawioną nieruchomość?

Istnieje pewne ryzyko, że jeżeli pożyczka pozabankowa pod zastaw domu, działki lub mieszkania nie będzie spłacana przez firmę, może dojść do licytacji nieruchomości. Są to jednak naprawdę nieliczne przypadki. Jest wiele polubownych dróg, które pozwalają przedsiębiorcy zachować nieruchomość nawet w przypadku problemów z terminową spłatą pożyczki. 

Prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości (domu, mieszkania, działki) dla firm to czasami jedyna szansa na wyjście z długów. Zwłaszcza w przypadkach, gdy banki lub firmy pożyczkowe udzielające tradycyjnych pożyczek, nie mogą udzielić przedsiębiorcy finansowania.

Masz więcej pytań? Zachęcamy do kontaktu.