Loader

Pożyczka pod zastaw nieruchomości dla firm - wszystko co warto wiedzieć

Zabezpieczenie pożyczki pod zastaw domu lub mieszkania to dosyć popularne rozwiązanie stosowane przez firmy pozabankowe. Jest to doskonała opcja dla firm zadłużonych lub negatywną historią kredytową. Dowiedz się, na czym polega pożyczka pod zastaw nieruchomości dla firm oraz jakie warunki należy spełnić, aby móc ją otrzymać. 

Pożyczka pod zastaw nieruchomości dla firm – jak to działa?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości dla firm to bardzo wygodne i korzystne finansowane dedykowane przedsiębiorcom, którzy spotkali się z odmową przyznania kredytu przez bank lub inną instytucję finansową. Jak sama nazwa wskazuje, oferta ta kierowana jest do osób będących właścicielami bądź współwłaścicielami nieruchomości - mieszkania lub domu, a także działki lub innego lokalu użytkowego. Osoby, które zechcą wnioskować o pożyczkę pod zastaw mieszkania, muszą pamiętać o tym, że nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie nie może być obciążona prawem dożywocia. Wówczas konieczne jest złożenie stosownego wniosku u notariusza. 

Jeżeli chodzi o maksymalną kwotę pożyczki, o jaką można się ubiegać, to jest ona zależna przede wszystkim od wartości nieruchomości. Zazwyczaj wynosi ona 60% ceny mieszkania lub domu. Co więcej, pożyczkobiorcy mogą liczyć także na atrakcyjne warunki spłaty zobowiązania. W tej sytuacji okres kredytowania bardzo często wynosi od roku do dwóch lat, co pozwala na terminową spłatę w dogodnych ratach.

Pożyczka pod zastaw domu – jakie warunki należy spełnić?

Pożyczkę pod zastaw nieruchomości można otrzymać bardzo szybko, bez konieczności wychodzenia z domu. Wniosek można złożyć przez internet, w kilku prostych krokach. Po wypełnieniu wniosku pożyczkobiorca otrzymuje decyzję pożyczkową zawierającą szczegółowe informacje dotyczące warunków finansowania. Końcowym etapem wnioskowania o pożyczkę pod zastaw mieszkania czy domu jest podpisanie umowy u notariusza. Gotówkę otrzymasz jeszcze tego samego dnia na konto bankowe. 

Rozważasz możliwość wnioskowania o pożyczkę pod zastaw nieruchomości? Oprócz ważnego dowodu osobistego potrzebować będziesz m.in. zdjęcia nieruchomości oraz numer księgi wieczystej i numer NIP a na dalszym etapie m.in. akt notarialny, wypis z rejestru gruntów w przypadku działek gruntu. Jeżeli chodzi o koszty pożyczki, to są one ustalane indywidualnie dla każdego wnioskodawcy. Na całkowity koszt pożyczki pod zastaw nieruchomości składa się m.in. oprocentowanie, prowizja, taksa notarialna, a także koszty ewentualnego pośrednictwa finansowego. 

Pożyczka pod zastaw nieruchomości bez zdolności kredytowej – czy to możliwe?

Zdolność kredytowa jest niezwykle istotnym parametrem decydującym o przyznaniu pożyczki. Termin ten odnosi się do maksymalnej kwoty kredytu, jaką pożyczkobiorca może przeznaczyć na ratę nowego zobowiązania. Do najważniejszych czynników wpływających na zdolność kredytową należy m.in. wysokość uzyskiwanych dochodów, dobra historia w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) czy okres kredytowania. Warto wiedzieć o tym, że w przypadku banków otrzymanie pożyczki pod zastaw nieruchomości bez zdolności kredytowej nie jest możliwe. Wyjątek stanowi firma pożyczkowa HERMES, która nie weryfikuje wiarygodności swoich klientów w bazach takich jak BIK, BIG czy KRD.

Pożyczki prywatne pod zastaw mieszkania, domu – czy to dobre rozwiązanie? 

Wysoka kwota pożyczki, długi okres kredytowania, niewielkie wymagania, minimum formalności - to największe zalety pożyczek pod zastaw nieruchomości. Pożyczki prywatne w HERMES – Powszechnym Funduszu Pożyczkowym to bezpieczne i sprawdzone źródło finansowania dla firm. To doskonała alternatywa dla produktów bankowych oraz pożyczek z poręczycielem. Dedykowane zarówno przedsiębiorcom z wieloletnim doświadczeniem, jak i podmiotom, które dopiero stawiają pierwsze kroki w branży. Pożyczki pod zastaw mieszkania lub domu to szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób bez zdolności kredytowej, posiadających negatywne wpisy w bazach BIK, BIG lub KRD, które pilnie potrzebują dodatkowego wsparcia finansowego na dowolny cel.