Loader

Najczęstsze pytania o pożyczki pod zastaw samochodu

Jak wyceniamy samochody?

Wyceny dokonujemy na podstawie danych dostępnych w bazach producentów oraz zrzeszeń a także danych z ofert sprzedaży z ponad 60 portali ogłoszeniowych. W wycenie brany jest pod uwagę przede wszystkim wiek pojazdu oraz przebieg, jego marka, wersja wyposażenia oraz rodzaj silnika a także wyposażenie dodatkowe. Nie bierzemy pod uwagę pojazdów uszkodzonych, niezarejestrowanych w Polsce oraz w złym stanie technicznym.

Gdzie mogę podpisać umowę pożyczki?

Po zapoznaniu się przez Ciebie z zapisami umowy możesz ją  podpisać w dowolnym miejscu i odesłać ją skanem na wskazany adres a oryginały odbierze od Ciebie kurier. Nie jest wymagana szczególna forma zawieranych umów między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą. Zaraz po podpisaniu umowy a przed wypłatą należy ustanowić prawne zabezpieczenia pożyczki w postaci wpisu zastawu rejestrowego.

Czy po podpisaniu umowy nadal mogę używać samochodu?

Po podpisaniu umowy możesz nadal użytkować swój samochód bez konieczności odstawiania go na parking. Jest to możliwe dzięki formie zabezpieczenia jaką jest wpis zastawu rejestrowego oraz w niektórych przypadkach montaż systemu nawigacji GPS. Rozwiązanie to jest szczególnie ważne dla naszych klientów prowadzących własną działalność gdyż pojazd, który jest przedmiotem zastawu często służy do celów firmowych i jest podstawowym narzędziem, bez którego biznes nie mógłby funkcjonować.

Jak szybko otrzymam pieniądze po podpisaniu umowy pożyczki?

Pożyczka jest wypłacana natychmiast po ujawnieniu wpisu zastawu, który odbywa się online więc środki są wypłacane tego samego dnia na wskazany rachunek lub jeśli klient jest na w miejscu siedziby Pożyczkodawcy może być wypłacona gotówką po podpisaniu umowy i ustanowieniu zastawu.

Czy sprawdzane są bazy typu BIK lub BIG?

Pożyczkodawcy nie sprawdzają baz takich jak BIK, BIG lub BR, weryfikowany jest jednak rejestr zastawów oraz historia pojazdu w bazach producentów aut.

Jakie dokumenty należy przedstawić aby otrzymać pożyczkę?

Aby otrzymać pożyczkę pod zastaw samochodu Pożyczkodawca prosi o przedstawienie zdjęć auta, dowodu rejestracyjnego, polisy OC, danych z dowodu osobistego oraz drugiego dokumentu tożsamości.