Loader

Pożyczka bez dochodów i zdolności pod zastaw nieruchomości

Czy jest pożyczka pozabankowa pod zastaw nieruchomości?

Pożyczka pozabankowa pod zastaw nieruchomości to inaczej pożyczka, której zabezpieczeniem jest mieszkanie, dom lub lokal. Mogą starać się o nią osoby, które są właścicielami nieruchomości na terenie Polski. Uproszczona procedura sprawia, że wystarczy dopełnienie podstawowych formalności, aby móc starać się o taki rodzaj wsparcia finansowego.

 

Zdolność kredytowa – co to takiego?

Większość firm pożyczkowych, zanim przyzna pożyczkę, dokładnie sprawdza zdolność kredytową potencjalnego pożyczkobiorcy. Takie działanie ma na celu głównie wyeliminowanie ryzyka związanego z udzieleniem wsparcia finansowego osobie, która może mieć problem z terminowym regulowaniem rat zobowiązania. Innymi słowy, jest to zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania wraz z odsetkami zgodnie z harmonogramem określonym w umowie.

Podczas badania zdolności kredytowej brane są pod uwagę m.in. dochody klienta, ich źródło, rodzaj umowy czy też systematyczność wpływów na konto. Uwzględniane są również obciążenia finansowe, czyli wydatki na utrzymanie czy też inne zobowiązania (np. inne kredyty). Wpływ na zdolność kredytową ma także wiek – zazwyczaj osoby bardzo młode oraz po 75. roku życia mają niższą zdolność kredytową. Większość podmiotów analizuje również historię kredytową, czyli informacje o wcześniej zaciąganych zobowiązaniach.

Nie wszystkie osoby mogą pochwalić się regularnymi dochodami oraz zdolnością kredytową. To właśnie z myślą o nich powstała pożyczka pod zastaw nieruchomości, w tym mieszkania, domu czy działki.

 

Czym jest pożyczka bez zdolności kredytowej i dochodów?

Pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości (mieszkania, domu, działki) to rodzaj wsparcia finansowego, które klient może otrzymać bez badania zdolności kredytowej oraz dochodów. W niektórych przypadkach może okazać się to jedynym sposobem na pozyskanie środków finansowych.

Prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości może wynieść do 60% wartości mieszkania lub 50% wartości innej nieruchomości. Mogą się o nią ubiegać osoby, które dopiero zarejestrowały swoją działalność gospodarczą. O pożyczki pod zastaw mieszkania, domu czy działki mogą wnioskować osoby, które nie prowadzą firmy.

Klient nie jest weryfikowany w bazie BIK, BIG, BR czy ERIF. Osoba prowadząca działalność nie musi również dostarczać żadnych zaświadczeń z ZUS lub US. Dzięki ograniczeniu formalności do minimum, środki finansowe można uzyskać szybciej i bez stresu. Pożyczka pozabankowa pod zastaw domu, mieszkania czy działki może zostać przeznaczona na dowolny cel.

 

Kto może skorzystać z pożyczki bez dochodów i zdolności kredytowej?

Pożyczka prywatna pod zastaw działki, mieszkania lub domu to produkt finansowy, który powstał przede wszystkim z myślą o osobach bez zdolności kredytowej, którzy mają nieruchomość zlokalizowaną na terenie Polski. Z tego rodzaju produktu finansowego mogą skorzystać także osoby, które mają złą historię w BIK, a także zajęcia egzekucyjne lub komornicze.

Problemy finansowe mogą spotkać każdego. Utrata pracy, choroba w rodzinie czy nagłe wydatki – czasami wystarczy chwila, aby znaleźć się w trudnej sytuacji. Doskonale wiemy, że każdy przypadek jest inny i wymaga nie tylko profesjonalnego, ale również indywidualnego podejścia. Służymy pomocą w razie pytań – możesz skontaktować się z nami telefonicznie, e-mailowo oraz za pośrednictwem czatu. Pożyczki prywatne pod zastaw mieszkania, domu lub działki mogą uzyskać osoby bez badania zdolności kredytowej.

Masz więcej pytań? Zachęcamy do kontaktu.