Loader

Pożyczka dla firm bez dochodów i zdolności pod zastaw nieruchomości

Czym jest pożyczka pozabankowa pod zastaw nieruchomości dla firm?

Pożyczka pozabankowa pod zastaw nieruchomości dla firm to inaczej pożyczka, której zabezpieczeniem jest mieszkanie, dom lub działka. Mogą starać się o nią firmy, które dysponują (posiadają nieruchomosć lub mają poręczyciela z nieruchomością) prawem własności nieruchomości na terenie Polski. Uproszczona procedura sprawia, że wystarczy dopełnienie podstawowych formalności, aby móc starać się o taki rodzaj wsparcia finansowego

Zdolność kredytowa – co to takiego?

Większość firm pożyczkowych, zanim przyzna pożyczkę, dokładnie sprawdza zdolność kredytową potencjalnego pożyczkobiorcy. Takie działanie ma na celu głównie wyeliminowanie ryzyka związanego z udzieleniem wsparcia finansowego firmie, która może mieć problem z terminowym regulowaniem rat zobowiązania. Innymi słowy, jest to zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania wraz z odsetkami zgodnie z harmonogramem określonym w umowie.

Podczas badania zdolności kredytowej brane są pod uwagę m.in. dochody firmy, ich źródło, rodzaj rozliczenia z US czy też systematyczność wpływów na konto. Uwzględniane są również obciążenia finansowe, czyli koszty prowadzenia działalności czy też inne zobowiązania (np. inne kredyty). Wpływ na zdolność kredytową ma także wiek właściciela firmy – zazwyczaj osoby bardzo młode oraz po 75. roku życia mają niższą zdolność kredytową. Większość firm pożyczkowych analizuje również historię kredytową, czyli informacje o wcześniej zaciąganych zobowiązaniach.

Nie wszystkie firmy mogą pochwalić się regularnymi wpływami oraz zdolnością kredytową. To właśnie z myślą o nich powstała pożyczka pod zastaw nieruchomości dla firm, w tym mieszkania, domu czy działki.

 

Czym jest pożyczka bez zdolności kredytowej i dochodów?

Pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości (mieszkania, domu, działki) dla firm to rodzaj, rozwiązania finansowego które przedsiębiorca może otrzymać bez szczegółowego badania zdolności kredytowej oraz dochodów. W niektórych przypadkach może okazać się to jedynym sposobem na pozyskanie środków finansowych.

Prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości dla firm to aż do 60% wartości mieszkania lub 50% wartości innej nieruchomości. Mogą się o nią ubiegać osoby, które dopiero zarejestrowały swoją działalność gospodarczą. 

Firma nie musi być weryfikowana w bazie BIK, BIG, BR czy ERIF, nie musi również dostarczać żadnych zaświadczeń z ZUS lub US. Dzięki ograniczeniu formalności do minimum, środki finansowe można uzyskać szybciej i bez stresu. Pożyczka pozabankowa pod zastaw domu, mieszkania czy działki może zostać przeznaczona na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. 

 

Kto może skorzystać z pożyczki bez dochodów i zdolności kredytowej?

Pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości dla firm, to produkt finansowy, który powstał przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach bez zdolności kredytowej, którzy mają nieruchomości zlokalizowane na terenie Polski. Z tego rodzaju produktu finansowego mogą skorzystać także firmy, które mają złą historię kredytową w BIK zaległości w BIG, a także zajęcia egzekucyjne z US lub ZUS.

Problemy finansowe mogą spotkać każdego.przedsiębiorce. Utrata płynności, zatory płatnicze czy nieczekiwane wydatki inwestycyjne – czasami wystarczy chwila, aby znaleźć się w trudnej sytuacji. Doskonale wiemy, że każdy przypadek jest inny i wymaga nie tylko profesjonalnego, ale również indywidualnego podejścia. Służymy pomocą w razie pytań – możesz skontaktować się z nami telefonicznie, e-mailowo oraz za pośrednictwem czatu. Pożyczki prywatne pod zastaw mieszkania, domu lub działki mogą uzyskać firmy bez tradycyjnego badania zdolności kredytowej.

Masz więcej pytań? Zachęcamy do kontaktu.